Karolina Sypniewska-Wida

Drogi Gościu strony!:)

Interesują Ciebie prezentacje, slajdowiska, wystawy fotograficzne? Idealnie trafiłeś!:)

Mogę zaproponować prowadzenie inspirujących slajdowisk na wiele podróżniczych tematów (informacje na dole strony).

Co więcej zachęcam do wynajęcia wystawy fotograficznej mojego autorstwa z lub bez artefaktów podróżniczych pt.W KRĘGU OBRZĘDóW. AZJA I OCEANIA.

 

W kręgu obrzędów. Azja i Oceania.
Papua Nowa Gwinea, Vanuatu, Indonezja, Australia, Malezja, Nepal, Indie

Obrzędy mają stałe miejsce w kalendarzach i ludzkich sercach na całym świecie. Chociaż festiwale i rytuały zakorzenione są w przeszłości, nadają sens teraźniejszości. W poszukiwaniu unikowatowych rytuałów wciąż praktykowanych w XXI-wieku wybrałam daleką Oceanię i Azję. Poznawanie odległych kultur, ich obyczajów i życia codziennego była od zawsze obiektem moich pragnień. Celem mojej podróży było przeniesienie się w świat, który na szczęście tylko w minimalnym stopniu został dotknięty przez zachodnią cywilizację.

Wysoki poziom adrenaliny nie ulegał zmianie przez 2 lata trwania podróży. Obcowanie z tubylcami, doświadczanie ich obyczajów, obserwacja stylów życia zostały przedstawione na wystawie. Plemiona, z którymi mieszkałam przez kilka miesiący nauczyły mnie, że można żyć szczęśliwie posiadając niewiele, ponieważ posiadanie zbyt wiele przesłania nam szczęście codzienności.

Wystawa została podzielona na trzy części- rytuały, ludzie, style życia. Zawiera 26 plansz o wymiarach 100×70, wieszane na haczykach lub drutach. Jeżeli placówka ma możliwość- zdjęcia eskponowane są z artefaktami przywiezionymi z dalekiej Oceanii- m.in. tradycyjna biżuteria (naszyjniki z kłem krokodyla, bransoletki, naramienniki) torby (bilum, noken), drewniane maski, obrazy oraz tradycyjna papuaska bielizna- koteka (wysuszona tykwa).

Podczas wernisażu organizowana jest krótka prelekcja mojego autorstwa ukazująca spontaniczne filmy i inne zdjęcia dopełniające wystawę.
Wystawa jest dostępna dla publiczności.

Oprócz tego organizuję prelekcję mojego autorstwa m.in. o tematach:

 „Z Bydgoszczy do Australii lądem“ - o 2-letniej podróży do Australii
„Pierwsze 800km na rowerze z duchem Kazika“ - o rowerowej wyprawie przez Tunezje projektu Afryka Nowaka
„Magiczne wyspy Vanuatu“ - podróż przez Oceanię
„Spałam wśród Papuasów“ - Nowa Gwinea
„Aktywny Nepal, uśmiechnięty Bangladesz“ - o krajach Azji
„Kangurolandia moimi oczami“ - o życiu studenckim w Australii
„W chuście na głowie przemierzając Iran“ - podróż przez Persję

„AQUA STORY-u źródeł nadwody”- o pierwszym polskim zjeździe na linach z najwyższego wodospadu świata SALTO ANGEL w Wenezueli poprzedzającego 8-dniowy trekking po Auyan Tepui- stołowej góry diabła…

do tego prezentacje o: Parkach Narodowych Stanów Zjednoczonych, Argentynie, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Nowej Zelandii, Wietnamie, Namibii, Botswanie czy Wyspach Zielonego Przylądka.

Proszę o kontakt w sprawie wynajęcia wystawy i / lub artefaktów.