Karolina Sypniewska-Wida

Karolina Sypniewska

„TRAVEL IS THE ONLY THING YOU BUY THAT MAKES YOU RICHER”

Witam serdecznie na mojej stronie!

Nazywam się Karolina Sypniewska-Wida jestem rodowitą bydgoszczanką, a na co dzień obywatelką świata.

Studiowałam w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gdzie otrzymałam stopień magistra lingwistyki stosowanej w 2008 roku. Następnie ukończyłam podyplomowe studia w Public Relations na Uniwersytecie Słonecznego Wybrzeża w stanie Queensland w Australii.

Poznawanie świata to moja największa życiowa pasja, a pilotowanie wycieczek i pokazywanie świata innym stało się dla mnie idealnym lekarstwem na nieuleczalną chorobę zwaną „podróżowanie“. Dotychczas udało mi się odwiedzić ponad 75 krajów świata na 5 kontynentach, chociaż nie jestem zwolenniczką „zaliczania“. Bardzo cenię sobie kontakt z tubylcami i szczegółowe poznawanie miejsc. Po ukończeniu studiów spakowałam się i po roku podróży, głównie lądowej w trakcie której wspięłam się na Everest Base Camp w trampkach i jeansach dotarłam do Australii. Tam zamieszkałam, a fascynacja Oceanią doprowadziła mnie do Papui Nowej Gwinei gdzie jako pierwsza Europejka zamieszkałam w wiosce na odległej wyspie.
Fotografia, dziennikarstwo, nurkowanie czy rower to tylko niektóre z zajęć, które zajmują mój czas. Moja pierwsza wystawa zdjęć i artefaktów pt.“W KRĘGU OBRZĘDÓW. Azja i Oceania“ uzyskała uznanie nie tylko w Bydgoszczy i Warszawie ale na terenie całej Polski gdzie cały czas jest eksponowana. Do końca września wystawa dostępna jest w Muzeum Podróżników im.Tony’ego Halika w Toruniu.

Od 2011 roku organizuje w Bydgoszczy Festiwal „Podróżnicy“, podczas którego w maju 2012 znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska wręczyła debiutanckie nagrody za osiągnięcia podróżnicze im.Tony’ego Halika (www.podroznicy.byd.pl). Naszymi festiwalowymi gośćmi byli dotychczas Ryszard Pawłowski, Anna Czerwińska, Marek Niedźwiecki, Aleksander Doba i wiele innych wspaniałych nazwisk!

Udzielam się w różnych inspirujących akcjach- do tej pory uczestniczyłam w rowerowej sztafecie Afryki Nowaka (www.afrykanowaka.pl- projekt otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu KOLOSY 2012) oraz w charytatywnym projekcie Rak’n'Rolling- czyli na rowerze z Polski na Zwrotnik Raka (www.facebook.com/RaknRolling- projekt został nagrodzony w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku 2012 podczas VII plebiscytu TRAVELER z ramienia Martyny Wojciechowskiej).

W kwietniu 2013 jako pierwsza Polka razem z Agnieszką Grudowską oraz Piotrem Sudołem zdobyliśmy w niestandardowy sposób najwyższy wodospad świata- Salto Angel w Wenezueli. Projekt „AQUA STORY-u źródeł nadwody” pod patronatem National Geographic, Tvp Bydgoszcz/Szczecin, Radia Pik i Koszalin to pierwsza tego typu wyprawa, która miała na celu zjazd na linach (rappelling) 1000m wzdłuż wodospadu. Projekt został wyróżniony nagrodą specjalną im.Tony’ego Halika podczas III Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”-19-20 kwietnia (patrz.aktualności albo kliknij tutaj)

W marcu 2013 zostałam wybrana KOBIETĄ ROKU 2012 miasta Bydgoszczy z ramienia regionalnego RADIO GRA 106,1 oraz zajęłam 4 miejsce w plebiscycie na Bydgoszczanina Roku 2012 wg czytelników Expressu Bydgoskiego.

Pomagam również w udzielaniu informacji i formalnościach związanymi z wyjazdami do nauki, pracy, podróży czy nawet emigracji do „mojej” ukochanej Australii. Dzięki pracy dla firmy Albion House (najstarsza i najdłużej działająca firma w Polsce-od 1996 na rynku!) rocznie wyjeżdża mnóstwo Polaków nie tylko do Australii ale również do Kanady (nauka i praca) czy do szkół średnich (World High Schools Programme) do Kanady, USA czy Europy czy na kursy językowe! Zapraszam na www.albionhouse.com.pl oraz stronę FaceBook, którą prowadzę www.facebook.com/AlbionHouseEuropeanCorner

Posiadam uprawnienia pilota wycieczek, zajmuję się wycieczkami objazdowymi, trampingowymi, pobytowymi po całym świecie. Prowadzę również podróżnicze prelekcje i wykłady multimedialne dla dzieci i dorosłych oraz piszę artykuły podróżnicze dla magazynów podróżniczych, gazet i stron internetowych.
Moja oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Współpracuję z biurami podróży, instytucjami kulturalnymi, szkołami, uczelniami wyższymi, a także osobami prywatnymi i firmami.

Zapraszam do kontaktu!