Karolina Sypniewska-Wida

Karolina Sypniewska

„TRAVEL IS THE ONLY THING YOU BUY THAT MAKES YOU RICHER”

Witam serdecznie na mojej stronie!

Nazywam się Karolina Sypniewska-Wida jestem rodowitą bydgoszczanką, a na co dzień obywatelką świata.

Studiowałam w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gdzie otrzymałam stopień magistra lingwistyki stosowanej w 2008 roku. Następnie ukończyłam podyplomowe studia w Public Relations na Uniwersytecie Słonecznego Wybrzeża w stanie Queensland w Australii.

Poznawanie świata to moja największa życiowa pasja, a pilotowanie wycieczek i pokazywanie świata innym stało się dla mnie idealnym lekarstwem na nieuleczalną chorobę zwaną „podróżowanie“. Dotychczas udało mi się odwiedzić ponad 75 krajów świata na 5 kontynentach, chociaż nie jestem zwolenniczką „zaliczania“. Bardzo cenię sobie kontakt z tubylcami i szczegółowe poznawanie miejsc. Po ukończeniu studiów spakowałam się i po roku podróży, głównie lądowej w trakcie której wspięłam się na Everest Base Camp w trampkach i jeansach dotarłam do Australii. Tam zamieszkałam, a fascynacja Oceanią doprowadziła mnie do Papui Nowej Gwinei gdzie jako pierwsza Europejka zamieszkałam w wiosce na odległej wyspie.
Fotografia, dziennikarstwo, nurkowanie czy rower to tylko niektóre z zajęć, które zajmują mój czas. Moja pierwsza wystawa zdjęć i artefaktów pt.“W KRĘGU OBRZĘDÓW. Azja i Oceania“ uzyskała uznanie nie tylko w Bydgoszczy i Warszawie ale na terenie całej Polski gdzie cały czas jest eksponowana. Do końca września wystawa dostępna jest w Muzeum Podróżników im.Tony’ego Halika w Toruniu.

Od 2011 roku organizuje w Bydgoszczy Festiwal „Podróżnicy“, podczas którego w maju 2012 znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska wręczyła debiutanckie nagrody za osiągnięcia podróżnicze im.Tony’ego Halika (www.podroznicy.byd.pl). Naszymi festiwalowymi gośćmi byli dotychczas Ryszard Pawłowski, Anna Czerwińska, Marek Niedźwiecki, Aleksander Doba i wiele innych wspaniałych nazwisk!

Udzielam się w różnych inspirujących akcjach- do tej pory uczestniczyłam w rowerowej sztafecie Afryki Nowaka (www.afrykanowaka.pl- projekt otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu KOLOSY 2012) oraz w charytatywnym projekcie Rak’n'Rolling- czyli na rowerze z Polski na Zwrotnik Raka (www.facebook.com/RaknRolling- projekt został nagrodzony w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku 2012 podczas VII plebiscytu TRAVELER z ramienia Martyny Wojciechowskiej).

W kwietniu 2013 jako pierwsza Polka razem z Agnieszką Grudowską oraz Piotrem Sudołem zdobyliśmy w niestandardowy sposób najwyższy wodospad świata- Salto Angel w Wenezueli. Projekt „AQUA STORY-u źródeł nadwody” pod patronatem National Geographic, Tvp Bydgoszcz/Szczecin, Radia Pik i Koszalin to pierwsza tego typu wyprawa, która miała na celu zjazd na linach (rappelling) 1000m wzdłuż wodospadu. Projekt został wyróżniony nagrodą specjalną im.Tony’ego Halika podczas III Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”-19-20 kwietnia (patrz.aktualności albo kliknij tutaj)

W marcu 2013 zostałam wybrana KOBIETĄ ROKU 2012 miasta Bydgoszczy z ramienia regionalnego RADIO GRA 106,1 oraz zajęłam 4 miejsce w plebiscycie na Bydgoszczanina Roku 2012 wg czytelników Expressu Bydgoskiego.

Pomagam również w udzielaniu informacji i formalnościach związanymi z wyjazdami do nauki, pracy, podróży czy nawet emigracji do mojej ukochanej Australii. Razem z mężem Pawłem prowadzimy firmę Albion House (najstarsza i najdłużej działająca firma w Polsce-od 1996 na rynku!) i obecnie mieszkamy w Sydney. Pomagamy w organizacji wyjazdów nie tylko do Australii ale również do szkół średnich (World High Schools Programme) do Kanady, USA czy Europy oraz na kursy językowe! Zapraszam na www.albionhouse.com.pl oraz stronę FB, instagram i YOTUBE  @Albionhouse1996

Posiadam uprawnienia pilota wycieczek, zajmuję się wycieczkami objazdowymi, trampingowymi, pobytowymi po całym świecie. Prowadzę również podróżnicze prelekcje i wykłady multimedialne dla dzieci i dorosłych oraz piszę artykuły podróżnicze dla magazynów podróżniczych, gazet i stron internetowych.
Moja oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Współpracuję z biurami podróży, instytucjami kulturalnymi, szkołami, uczelniami wyższymi, a także osobami prywatnymi i firmami.

Jeżeli potrzebujesz przewodnika po Australii zapraszam do kontaktu:)

Zapraszam do kontaktu!